حضور کلیولند کولیرز در کاخ سفید و دیدار با باراک اوباما

حضور کلیولند کولیرز در کاخ سفید و دیدار با باراک اوباما

باراک اوباما روز پنجشنبه را با استقبال از آینده، آغاز و با رئیس جمهور منتخب، دانلد ترامپ، برای نخستین بار در کاخ سفید دیدار کرد.
اوباما این روز را با جشن گرفتن گذشته و تبریک رسمی به کولیرز برای قهرمانی در سال ۲۰۱۶ به پایان رساند.
اوباما که در جمع بیش از ۱۰۰ نفر از افراد حاضر در فضای سبز جنوبی کاخ سفید (South Lawn) سخنرانی می کرد، گفت: “قهرمان جهان، کلیولند کولیرز رو تشویق کنید. درسته، من به ‘کلیولند’ گفتم ‘قهرمان جهان’. وقتی در مورد امید و تغییر صحبت می کنیم، منطورمون همینه.”
این یکی از چندین جکی بود که اوباما که آخرین ماه های حضورش در کاخ سفید را سپری می کند، در هشتمین و آخرین دیدارش با قهرمان NBA بیان کرد. از زمان رونالد ریگان، اوباما اولین رئیس جمهوری است که مراسم دیدار با قهرمان NBA را هر ساله برگزار کرده است.
لبران جیمز که در انتخابات امریکا یکی از طرفداران نامزد مغلوب و نماینده دمکرات ها، هیلاری کلینتون بود، همچون تعداد دیگری از بازیکنان کلیولند سعی می کرد از مراسم لذت ببرد.

اوباما پیش از اشاره به مهارت های شگفت انگیز لبران جیمز، اشاره ای به توئیت های مرموز او در جریان فصل ۲۰۱۵-۱۶ که باعث حدس و گمان هایی از نارضایتی او از پیوستن به کولیرز شده بود، کرد. اوباما همچنین چند شوخی نیز با ریچارد جفرسن و دانتی جونز به دلیل سن بالایشان انجام داد. مدل موی قدیمی سطح تخت ایمان شامپرت و دفاع متعجب کننده کوین لاو از استفن کری در بازی هفتم فینال دیگر موضوعاتی بود که اوباما با آنها شوخی کرد. اوباما همچنین به شوخی از جی.آر اسمیت برای پوشیدن پیراهن برای حضور در این مراسم تشکر ویژه کرد.
کوین لاو در پایان سخنرانی اوباما یک پیراهن مشکی آستین کوتاه کلیولند با شماره ۱۶ که نام اوباما در پشت آن درج شده بود، به او اهدا کرد. اوباما بلافاصله شوخی دیگری کرد و به ماجرای پاره کردن آستین های لباس کلیولند توسط جیمز، در نخستین باری که آن را پوشیده بود، اشاره کرد.
اوباما گفت: “آستین های لباس تنگن، می تونم پاره‌شون کنم؟”
پیش از سخنرانی اوباما، اعضای تیم کلیولند یک تور خصوصی در کاخ سفید داشتند و زمانی را اوباما و همسرش سپری کردند.
اعضای تیم کلیولند در جریان دیدار از کاخ سفید، یک چالش مانکن با حضور میشل اوباما اجرا کردند که می توانید آن را در زیر تماشا کنید.

منبع

احمد شریفی

احمد شریفی هستم.گرچه خیلی کم بسکتبال بازی کردم ولی علاقم به بسکتبال از سال ۲۰۰۴ که بازی NBA LIVE 2005 رو بازی کردم بیشتر شد.از همون موقع رقابت های مختلف مخصوصا NBA رو دنبال می کنم.