ژاک واون؛سرمربی جدید اورلاندو مجیک

ژاک واون

تیم اورلاندو مجیک روز شنبه اعلام کرد Jacque Vaughn سی و هفت ساله را به عنوان سرمربی خود استخدام کرده است.Rob Hennigan مدیر بخش استخدام تیم مجیک اعلام کرد این مربی روز دوشنبه به طور رسمی در یک کنفرانس خبری معرفی خواهد شد.
واون دهمین سرمربی تاریخ باشگاه اورلاندو مجیک است که جایگزین استن ون گاندی شده است.ون گاندی در مدت حضورش در مجیک،در فصل عادی رکورد ۲۵۹ برد و ۱۳۵ باخت و در مرحله پلی آف رکورد ۳۱ برد و ۲۸ باخت را به جا گذاشت.
هنیگان گفت:”در حالی که ما در جستجوی گزینه های مربیگری بودیم،قدرت رهبری ژاک باعث شد او را انتخاب کنیم.ما مطمئن هستیم تلاش او،توجهش به جزئیات و ارتباطاتش،باعث حرکت رو به جلوی تیم خواهد شد.تعهد و اشتیاق او برای ارائه یک برنامه بلند مدت برای تیم،به ما برای هدایت مجموعه در سال های آتی کمک خواهد کرد.”
واون از بین Lindsey Hunter (مربی توسعه سانز) و Michael Curry (کمک مربی فیلادلفیا) برای این سمت انتخاب شد.
واون در مدت ۱۲ سال حضور خود در لیگ NBA به عنوان بازیکن،در فصل ۲۰۰۲-۰۳ هشتاد بازی برای اورلاندو انجام داده است و در سال ۲۰۰۹ در تیم سن آنتونیو اسپورز بازنشسته شد.او در دو فصل گذشته به عنوان کمک مربی سن آنتونیو فعالیت کرده است و تا به حال سابقه سرمربی گری نداشته است.
یکی از معیارهای مدیران اورلاندو برای سرمربی جدید این تیم،داشتن سابقه قهرمانی بوده است که واون در سال ۲۰۰۷ به همراه اسپورز قهرمان لیگ بسکتبال NBA شده است.

احمد شریفی

احمد شریفی هستم.گرچه خیلی کم بسکتبال بازی کردم ولی علاقم به بسکتبال از سال ۲۰۰۴ که بازی NBA LIVE 2005 رو بازی کردم بیشتر شد.از همون موقع رقابت های مختلف مخصوصا NBA رو دنبال می کنم.